A A A

Cukrzyca i przerost prostaty

Już w roku 1798 zauważono, że impotencja towarzyszy, a najczęściej poprzedza cukrzycę. Jest jak gdyby objawem zapowiadającym. W 1899 roku medycyna zalecała cukrzykom abstynencję. Było to dość absurdalne zalecenie, bo z postępem choroby i upływem czasu cukrzyca i tak robi z człowieka impotenta.
W chwili obecnej w Ameryce, jak podaje Sam Julty , stwierdzono istnienie pięciu milionów cukrzyków, którzy nie wiedząc nic o cukrzycy, zgłosili się do lekarza w związku z impotencją. Z tego względu zaleca się w każdym przypadku impotencji sprawdzenie poziomu cukru we krwi!
.Wielu cukrzyków twierdzi, że są impotentami z powodu cukrzycy, ale nie należy się tym sugerować, ponieważ cukrzyca systematycznie leczona nie powoduje zmian sklerotycznych uszkadzających czynności seksualne i libido. Zastanawiające jest, że około połowa cukrzyków ma wyraźne kłopoty z potencją — dlaczego więc druga połowa nie zgłasza żadnych dolegliwości?
Również około pięćdziesięciu procent kobiet, cierpiących na cukrzycę, skarży się na oziębłość, zanik orgazmu oraz głębokie stany depresyjne, mające związek z chorobą.