A A A

Dlaczego tak jest

Dawniej pytanie, dlaczego tak się dzieje, że pierwsze doświadczenia seksualne rozczarowują dziewczęta, pozostawało bez odpowiedzi albo odpowiedź brzmiała — tak być musi, bo taki jest los kobiety. Obecnie wiemy już, że jest to okres niskiego i średniego poziomu hormonów estrogennych, w związku z czym pobudliwość jest mniejsza i reakcje słabsze.
Ale co z tego, że wiemy, kiedy równocześnie wszyscy seksuolodzy przekonują nas w różnych publikacjach, że orgazm powinien być. Jak powinien — to szukamy przyczyn. A że najłatwiej zrzucić winę na kogoś innego — że nie tak pieści, że preludium za krótkie itd. — więc wszystkiemu winien oczywiście partner. Współczesny konsumpcyjny model życia rodzi wymagania, aby wszystko było natychmiast i w najlepszym gatunku, jak na przykład kolorowy telewizor. A nie łaska zacząć od małego radia na baterie?
Nie przyjdzie nam do głowy, że stopniowo, w miarę współżycia, czy czasem dopiero po urodzeniu pierwszego dziecka, dochodzimy do pełnej dojrzałości seksualnej, której towarzyszy coraz intensywniejsze odczuwanie wszystkich podniet oraz wzrost potrzeb seksualnych. Młode kobiety zazwyczaj niecierpliwie usiłują poganiać sprawę, zamiast... przeczekać. Niejednokrotnie zdarza się, że małżeństwo skłócone nadaremnym oczekiwaniem na orgazm u żony rozpada się. On i ona wchodzą w nowe układy płciowe i nagle okazuje się, że dotychczasowa zimna kobieta, która przekroczyła trzydziestkę, staje się bardzo, ale to bardzo ciepła. Cała promieniuje szczęściem i dosytem seksualnym, a były mąż ogląda się za siebie z zazdrością, myśląc — dlaczegośmy się właściwie rozeszli?