A A A

Sprawy czysto biologiczne

Patrząc więc na sprawę czysto biologicznie, od strony ciała i praw rządzących zachowaniem gatunku, stawiamy pytanie: czemu służy orgazm?...
Jest to przynęta, która wabi samca do samiczki, zachęcając go ao kontaktów seksualnych, sprowadzających na świat potomstwo, które gwarantuje zachowanie gatunku. Ponieważ samczyk służy naturze do kańskie wiodły prym w walce o wyzwolenie Murzynów i zniesienie niewolnictwa. Rozognione delegatki wyjechały nawet na konferencję do Londynu, ale tam mężczyźni wyrzucili je z sali obrad pod hasłem, że „kobietom to nie uchodzi".
I tak toczyła się ta babska wojna przez Amerykę, a w czasie Wiosny Ludów hasła mówiące o zdolnościach i odpowiedzialności kobiet przywędrowały również do Europy Zachodniej.
Portret emancypantki, oczywiście satyryczny, w wieku dziewiętnastym wyglądał następująco: włosy krótkie, ostrzyżone po męsku, papieros lub cygaro w ustach, męskie stroje: spodnie, surduty, krawaty. Wystarczy przypomnieć sobie portrety George Sand lub chociażby naszej Heleny Rodziewiczówny. I tak się zaczęło, aż sufrażystki brytyjskie przez pięćdziesiąt lat manifestacji, głodówek, starcz policją, a nawet odsiadywania kar w więzieniu, wywojowały prawo głosu, które przyznano im dopiero w 1928 roku.