A A A

Uzupełniamy naturalne niedobory

Istnieją dwie metody. Jedna fizjologiczna, a co za tym idzie i zdrowsza, i mniej kłopotliwa; druga — farmakologiczna. Obserwując kobiety przez lat trzydzieści w gabinecie lekarskim, szczególnie okiem seksuologa, zauważyłam, że te, których życie seksualne jest bogate i układa się dobrze, niezwykle rzadko odczuwają dolegliwości przedmiesiączkowe.
Skojarzenie tych spraw nasuwa przypuszczenie, że działają tu hormony męskie zawarte w nasieniu, wchłaniane przez błonę śluzową pochwy do organizmu kobiety. Ich wpływ przypomina działanie ciał stępowaniu takich dolegliwości należy zwrócić uwagę na sposób odżywiania się.
Aby uniknąć narastania obrzęków, powodujących różnorakie wyżej wymienione zaburzenia, trzeba w diecie zmniejszyć do minimum ilość soli, a płyny ograniczyć do trzech szklanek dziennie, wliczając w to zupę. Większość kobiet w tym okresie życia spostrzega zmiany apetytu. Pojawia się chęć na znacznie bardziej osolone potrawy. I tu trzeba zadziałać, świadomie zmniejszyć ilość soli, która staje się przyczyną obrzękowych dolegliwości, a ponadto powoduje zwiększone pragnienie. Picie dużej ilości płynów, zatrzymujących się potem w tkankach, zwiększa obrzęki, i tak krąg się zamyka.